Klawiterapia

Utrzymujący się przez dłuższy czas stres, frustracja, irytacja, wywołuje silne i dość trwałe napięcia korowe i ośrodkowe w mózgu, a także w nerwach obwodowych. Utrzymywanie bez odreagowania napięć korowych, ośrodkowych i obwodowych wywołuje trwałą, szkodliwą niedokrwistość układu nerwowego i narządów przez nie sterowanych. Długotrwały stan negatywnych przeżyć emocjonalnych, zaburza funkcje układu wegetatywnego . Utrzymujący się zbyt długo stres utrudnia dokrwienie różnych struktur morfologicznych w organizmie człowieka. Przedłużająca się niedokrwistość ogranicza funkcje organizmu, a także zatruwa organizm różnymi zalegającymi toksynami. To wszystko bez profilaktyki zdrowotnej, przy ograniczonym ruchu, braku racjonalnego żywienia, prowadzi do zaburzeń funkcjonowania organizmu.

Klawiterapia jest metodą umożliwiającą odreagowanie opisanych procesów i długotrwałych napięć. Zapewnia odreagowanie psychologiczne, regulując emocje i nadmierną nerwowość, znosi napięcia stresowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Reguluje prądowe potencjały własne i wzbudza utracone przewodnictwo sygnałów nerwowych.

Klawiterapia działa na organizm człowieka odtruwająco i oczyszczająco, reguluje układy: trawienny, wegetatywny, enzymatyczny i hormonalny dla pełnej odbudowy krwi. Poprzez samoregulację i regenerację wywołuje samozdrowienie w holistycznym usprawnianiu cierpiącego i niepełnosprawnego człowieka.

Zabiegi wykonuje się klawikami (są to proste przyrządy wykonane ze stali chirurgicznej, kwaso – i żaroodpornej) na powierzchni skóry w strefach i punktach biologicznie czynnych, także akupunkturowych.

 

Podczas zabiegu nie uszkadza się skóry i leczonych tkanek.